BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘demografija’ kategorija

Kas suvalgys desertui?

2010-07-28

Lietuva absoliučiai atvira, tarsi apelsinas be žievės ar nuluptas obuolys.
Sienų nėra. Migracija be jokių suvaržymų. Žemės nuosavybė internacionalinė. Kalba atverta (netgi sąmonėje) visoms galimoms invazijoms. Visuomenė abejinga tautos gynybai. Vyriausybė dirba eurointegracijai. Partijos dirba valdžiai. Žmonės gyvena kas sau.
Kas suvalgys desertą, vadinamą Lietuva?

Rodyk draugams

Lygiausias tarp lygių

2010-07-08

Europos lyčių lygybės instituto vadovė Virginija Langbak paprašė, o Lietuvos seimo narys Egidijus Vareikis įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo, kad Seimas suteiktų neregėtas lengvatas ir privilegijas ne tik šiam, bet ir visoms kitoms Lietuvoje panorėsiančioms įsikurti ES institucijoms.
Kuo naudotųsi Lyčių lygybės ir kitos institucijos?
Patalpos yra neliečiamos. Jose negali būti atliekamos kratos, jų negalima rekvizuoti, konfiskuoti ar eksproprijuoti. Nuosavybei ar valdomam turtui, kad ir kur jis būtų, kad ir kam priklausytų, negali būti taikomos jokios administracinės ar teisinės suvaržymo priemonės. Apsauga – kaip Lietuvoje dirbančiai užsienio valstybės diplomatinei atstovybei. Institucija, jos turtas, pajamos ir kita nuosavybė atleidžiami nuo visų tiesioginių mokesčių. Kai perkamas nekilnojamas ar kilnojamas turtas bei paslaugos, nemokamas pridėtinės vertės mokestis ir akcizai. Oficialioms reikmėms skirtiems daiktams (automobiliams, jų dalims ir kt.) netaikomi muitai, importo ar eksporto draudimai ir apribojimai. Darbuotojams suteikiami diplomatiniai imunitetai ir privilegijos. Dirbti į Lietuvą atvykstantys užsienio piliečiai nemoka muitų už atsivežamus ir išsivežamus daiktus. Visiems darbuotojams taikomas ES pareigūnų ir kitų tarnautojų socialinis draudimas.
Neliečiamybė ir mokesčių lengvatos yra tokios fantastiškos, kad jos pačios jau nebestebina, kaip nestebina pasaka: klausaisi ir gėriesi.
Stebina kita: žmonių sąmonė, sugebanti tokių pasakiškų sąlygų reikalauti realybėje.
Kita vertus, ar būtina stebėtis?
Tarybų Sąjunga ginkluotei – tankams, raketoms, branduoliniams užtaisams, kariuomenės kontingentui – išleisdavo tiek pinigų, kad pati pradėjo griūti. Tereikėjo pastumti.
Europos Sąjunga laisvajai rinkai ir ją aptarnaujančioms institucijoms irgi negaili lėšų: minėtam Lyčių lygybės institutui, kurį Europos Ministrų Taryba 2006 m. gruodį nusprendė įkurdinti Vilniuje, 2007–2013 metams skirta 52 mln. eurų (181 mln. litų). Nuo šių metų kovo Institutas jau veikia Vilniuje ir prižiūri visų Europos valstybių lyčių lygybės, tarp jų ir homoseksualinių santykių, padėtį. Ar galima gailėti lėšų okupacijos įrankiams? Be tokių institutų integracija (= aneksija) vyktų kur kas lėčiau.

Rodyk draugams

Kieno statistika meluoja?

2010-03-24

Pernai išvykstą iš Lietuvos deklaravo 22 tūkstančiai lietuvių. Tai kur kas daugiau nei 2008 metais. O Britanija skelbia, kad imigrantų iš rytinės Europos pas juos sumažėjo trečdaliu. Kieno statistika meluoja?
Niekas nemeluoja, gal tik netikslumų esama – tikrų skaičių nežinoma. Pavyzdžiui, kiek iš Lietuvos išvyko nelegaliai? Šiaip – tendencijos nurodytos teisingai: Britanijoje imigrantų iš rytinių ES teritorijų smarkiai sumažėjo, bet sumažėjo didžiausios jų grupės – lenkų – sąskaita: lenkai grįžta į vis geriau besilaikančią Lenkiją, sugebėjusią produktyvaus nacionalinio ūkio dėka išvengti ir krizės.
Lenkai grįžta, o lietuviai bėga. Tebebėga. Ir tebesikuria Anglijoje.
Nes Anglijoje (ypač – joje) – puikios įsitvirtinimo sąlygos: imigrantui pusę metų neatskaito jokių mokesčių – kiek uždirbai, tiek turėk! O lietuviai moka ir dirbti, ir imasi bet kokio darbo už bet kokį atlyginimą. Nes tėvynėj neturi net tokio. Anglijos darbdaviams tai irgi naudinga, nes bedarbiai anglai nesiima bet kokių darbų, ieško jų pagal „savo lygį“.
Ar keisis padėtis? Neatrodo: krizę Lietuvoj numatoma įveikti per porą metų. Tad Lietuva ir toliau sėkmingai tuštėja, laisvindama erdvę imigrantams iš Rytų. Ir kurdama papildomas galimybes Lenkijos ekspansijai, dangstomai isteriška Rusijos pavojaus retorika.

Rodyk draugams