BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Knyga ir internetas. Internetas ar knyga?

Kad ir remdamasi kitų šalių mintimis, mūsų spauda jau užsimena apie knygų ir interneto kultūrų netapatumą.
Interneto kultūra remiasi informacijos operatyvia apyvarta, todėl „interneto pilietis“ žino naujausius faktus, tendencijas, jaučiasi lygus ar net pranašesnis už dažnai anoniminį Kitą, nepripažįsta jokio autoriteto ir dalyvauja įnirtingiausiose jokių ribų nepripažįstančiose diskusijose. Sakoma, kad jis sparčiau ir ryžtingiau sprendžia, efektyviau veikia.
Knygos kultūra remiasi ne tiek fakto informacine, kiek jo prasmine puse – mintimi, idėja. Minčiai suvokti reikia daugiau laiko, atidos, mąstymo, kuris išveda į aukštesnes suvokimo ir supratimo sferas, supažindina su kitais prasmių ieškotojais ir mintijimo autoritetais. Knygos kultūra yra hierarchinė tiek abstrahavimo, tiek to proceso atstovavimo prasme. Jeigu autoritetu pripažįstamas asmuo, tai ir knyga su jo mintimis gali būti autoritetingesnis daiktas, negu fragmentų ir nuorodų į kitus fragmentus kupinas kompiuteris.
Taip kompiuteris ir knyga išsiskiria. Interneto pilietis – geresnis pašnekovas, knygų pasaulio pilietis – geresnis mokinys. Net paprasčiausias knygų turėjimas, anot sociologų, teigiamai veikia ne tik žmogaus savijautą, bet ir jo intelektinius sugebėjimus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Knyga ir internetas. Internetas ar knyga?”

  1.   interneto pilietis rašo:

    atleiskite, bet norėčiau pataisyti — knygų turėjimas teigiamai intelektinių sugebėjimų neveikia. taškas. sociologai tiesiog pastebėjo, kad žmonės, kurių intelektiniai sugebėjimai yra aukštesni už vidutinius, turi ir vertina knygas. tai tik koreliacija, tačiau ne priežastinis ryšis.

Rašyk komentarą