BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apklausa: ES gerai tik belgams

Komentuodama „Eurobarometro“ apklausos duomenis apie ES gyventojų požiūrį į ES ir joje vykstančius procesus, Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviana Reding pareiškė nuomonę aktualiausiu ES klausimu: „Dauguma gyventojų aiškiai pritaria glaudesniam Europos ekonomikos politikos koordinavimui.“
Iš kokių duomenų tokias išvadas daro komisarė?
72 proc. ES gyventojų mano, kad reikėtų atidžiau prižiūrėti tarptautinių finansinių grupių veiklą. Kad ES lygmeniu būtų glaudžiau koordinuojama ekonomikos ir finansų politika, sutiktų 75 proc. gyventojų. Didžiausią nerimą kelia ekonomikos padėtis (40 proc.), nedarbas (48 proc.), didėjančios kainos (20 proc.). ES institucijomis dar pasitikima labiau, nei nacionalinėmis (42 proc., Lietuvoje – 54 proc.). Tačiau apskritai ES įvaizdis tiesiog dramatiškai pablogėjo Graikijoje, Kipre, Portugalijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Italijoje, Liuksemburge – smuko 10–18 procentų. Tik belgų požiūris nepakito – jiems ES gerai. Apie Lietuvos požiūrio pokyčius mūsų komentatoriai nutyli.
Užtat EK komisarė sako: galime pasinaudoti proga ir imti koordinuoti Europos ekonomikos politiką.
Tai reiškia: kaip įprasta imperijų kūrimo atvejais, užėjus sunkumams siūlyk daugiau atsakomybės valdžiai, mažink liaudžiai laisves – ir tu laimėsi. Gal net ir tikrą imperiją.
Ką reiškia imperija? Imperija reiškia katastrofą šiek tiek vėliau. Bet ar ne to ir reikia nieko iš esmės keisti nenorinčiam funkcionieriui – sistemos sraigteliui?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą